Nové Widgety, Knihovna aplikací nebo přehrávání videí v režimu obraz v obrazu. To vše a mnohem více jsou novinky v iOS 14, které jsou již notoricky známé. Jako vždy však existují funkce, o kterých se moc nemluví, ale o hodně vám zlepší uživatelský zážitek. Pojďme se na některé z nich podívat.

Server MacRumors dal dohromady ty nejlepší. Můžete se na ně podívat ve formě videa nebo textu. Pár z nich si však ukážeme. Osobně mě velmi zaujala funkce rozpoznávaní okolních zvuků, která může pomoct lidem, kteří mají nějaké sluchové onemocnění. Pokud je funkce zapnutá, iPhone poslouchá a snaží se rozpoznat okolní zvuky. Pokud iPhone detekuje daný zvuk, okamžitě vám pošle oznámení. Na výběr je několik zvuků například požární poplach, sirény, zvuk detektoru kouře, zvuky kočky, zvuky psa, zvuk spotřebičů, troubení auta, zvuk domovního zvonku, klepání na dveře a mnoho dalších.

Víte o tom, že v iOS 14 si konečně můžete pustit video na YouTube v režimu 4K? Stačí stisknout ozubené kolečko a vybrat si dostupnou kvalitu. Pokud si často fotíte selfie určitě jste si všimli, že výsledná fotografie je automaticky zrcadlená, tudíž nevypadá tak, jak se vidíte v zrcadle. V iOS 14 si automatické zrcadlení fotografie můžete vypnout v Nastavení – Fotoaparát – Zrcadlit přední fotoaparát. 

Server MacRumors dal dohromady seznam nejlepších skrytých funkcí, které naleznete v očekávaném iOS 14.

Používáte v Apple Fotkách hledání pomocí místa, lidí nebo jiných klíčových slov? V iOS 14 můžete ke každé fotce přidat nějaký titulek, tedy klíčové slovo pomocí něhož pak fotku snadno naleznete. Stačí u vybrané fotky táhnout prstem směrem vzhůru a kliknout na políčko „Přidejte titulek” pod fotkou.

Knihovna aplikací

Už jsem jednou zmínil Knihovnu aplikací, kde naleznete přehledně všechny vaše stažené aplikace. Víte o tom, že nově stažené aplikace můžete ponechat jen v Knihovně aplikací? Stačí v Nastavení – Plocha kliknout na položku Ponechat jen v Knihovně aplikací.

iOS 14 vám také nově povolí přiblížit vaše fotografie o něco více než předtím. Tato funkce se hodí pokud potřebujete na své fotografii vidět i ty nejmenší detaily. Sám za sebe také často používám poklepání na zadní stranu iPhonu. V rámci Nastavení – Zpřístupnění si jen zvolíte, co se má stát. Já mám například nastavený screenshot obrazovky. Volba je jen na vás.

Další užitečné funkce naleznete v odkazu či ve videu. Fajn zábavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.