Rumor: nový iMac již na WWDC?

Osm dlouhých let. Právě tak dlouho Apple nesáhl na design svého stolního počítače iMac. Podle analytika Sony Dicksona má nový iMac Apple představit již za dva týdny na vývojářské Apple konferenci WWDC. Designově by přitom mohl vycházet z Apple Pro Display XDR. Také by to mohl být poslední hřebíček do rakve klasickým plotnovým diskům.

V praxi by to znamenalo, že by nový iMac dostal štíhlé rámečky a novější zobrazovací technologii. Celkově bude iMac a displej korespondovat s aktuálními trendy a designem. Apple však nezůstane jen u designu. Všechny nové modely by měly být v základu osazeny SSD disky, bezpečnostním čipem T2 a grafickými karty od AMD.

Bezrámečkový trend je již jasný u iPhonu, iPadu a částečně i MacBooku Pro, když lehce přimhouříme oči u 16″ MacBooku Pro. Ostatní modely mají stále „silnější“ rámeček, což se jistě v budoucnosti změní. Je možné, že chystaný iMac bude prvním krokem a MacBooky budou následovat v dalších letech.

Všechny nové modely by měly být v základu osazeny SSD disky, bezpečnostním čipem T2 a grafickými karty od AMD.

Doufejme také, že zůstanou ceny. Aktuálně základní 21,5palcový iMac začíná na částce 33.990,- korun a 27palcový stroj na 54.990,- korunách. Opravdu smutné je, že současný iMac má v základu klasický pevný disk. Pevně věřím, že každý by ocenil v základu SSD disk.

WWDC se blíží

Dodejme jen, že na WWDC se jistě dočkáme nových operačních systémů pro celé jablečné portfolio. Na Digitu jsme již psali o chystaných novinkách v iOS 14 (iPadOS). Na ostatní si ještě musíme počkat, ale tak či tak vám doporučujeme WWDC sledovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.