V pátek se na webu Applu u iMacu Pro objevila poznámka, že je k dispozici pouze do vyprodání zásob. Zároveň zmizel konfigurátor a zájemci si tak už mohou pořídit pouze základní model za cenu 5 000 dolarů nebo 140 000 Kč. Přijde nástupce?

To v tuto chvíli nikdo netuší. iMac Pro nebyl od prosince 2017 nijak aktualizován, pouze před pár měsíci vypadl z nabídky méně výkonný procesor, takže zájemci mohli za menší peníze dostat vyšší výkon. V současnosti zbývá k dispozici pouze konfigurace s 10jádrovým procesorem Intel Xeon W třídy work-station s boostem až 4,5 GHz, 32 GB RAM, která je ale rozšiřitelná až na 256 GB, 1TB SSD diskem, grafikou AMD Radeon Pro Vega 56 a 27palcovým lesklým 5K displejem s gamutem P3. iMac Pro byl od léta v zajímavé situaci, protože v srpnu aktualizovaný model 27″ iMacu je výkonnější a dostupnější než tento počítač a zároveň nabízí i lepší výbavu, jako třeba matnou nanoúpravu displeje, která je pro mnoho lidí vyloženě zásadní.

Sám Apple odkazuje své zákazníky na iMac místo iMacu Pro, pokud mají zájem o výkonnější stroj, případně pak i na Mac Pro, pokud potřebují vyloženě nekompromisní a potažmo taky konfigurovatelné zařízení. 27palcový iMac ze srpna je vybaven až 10jádrovým procesorem Intel Core i9 10. generace a grafikou AMD Radeon Pro 5700XT, což z něj společně s FullHD kamerou a lepšími mikrofony a reproduktory dělá perfektní pracovní zařízení.

Po třech letech se loučíme s iMacem Pro. Ikonický tmavě šedý hliníkový počítač zanedlouho zmizí z nabídky Applu bez jakéhokoli náznaku nástupce.

Nástupce iMacu Pro je v tuto chvíli velmi nepravděpodobný. Apple údajně pracuje na zbrusu novém iMacu vybaveným Apple Siliconem, jehož design by snad měl být inspirován Pro Displayem XDR, ale velmi pravděpodobně se bude jednat nejdříve o menší model iMacu a větší model bude následovat. Vyloučit nelze nic, především když Apple pracuje na obrovských a extrémně výkonných ARM čipech pro desktop s až 128 jádry, ale novému iMacu Pro v tuto chvíli nic nenasvědčuje… Opět jsme v té situaci, že je asi lepší chvíli počkat na nové produkty a pak se rozhodnout, protože Apple se svou nabídkou letos ještě dost zahýbe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.