iMac – který je nejhezčí?

Máte doma nějaký počítač iMac? Přiznám se, že jsem jich pár vystřídal, ač moji hlavní stanicí vždy byl spíše MacBook kvůli své přenosnosti. Je zvláštní, že všichni přemýšlíme o designu iPhonu či iPadu, ale nikdy jsem se nezamyslel nad nejlepším designem iMacu.

Mac

Máte doma nějaký počítač iMac? Přiznám se, že jsem jich pár vystřídal, ač moji hlavní stanicí vždy byl spíše MacBook kvůli své přenosnosti. Je zvláštní, že všichni přemýšlíme o designu iPhonu či iPadu, ale nikdy jsem se nezamysleli nad nejlepším designem iMacu.

Udělal to za mě server Cult of Mac, který subjektivně vybral sedm nejlepších designů iMacu a seřadil je od nejhoršího (nejobyčejnějšího) po ten nejkrásnější. Trochu jsem měl o vítězi jasno, když jsem viděl titulek článku, ale i tak jsem příjemně zavzpomínal na nejkrásnější iMacy.

Sedm statečných

Na pomyslném posledním (sedmém) místě se umístil unibody iMac z roku 2012, který jistě všichni znáte. Na šestém místě nový iMac Pro, což mě celkem překvapilo. Pátou pozici obsadil unibody iMac z roku 2009 s 21,5“ a 27“ obrazovkou. Tento iMac se také vyznačuje tím, že ukončil plastovou výrobu a iMacy se od té doby vyrábí jako jeden kus hliníku.

Mac Pro

Na čtvrté příčce skončila legendární G3 z roku 1998. Nejvíce ikonický Apple počítač s průsvitným krytem v různých barvách. iMac G3 doslova zachránil Apple před krachem a Jony Ive společně se Stevem Jobsem ho představili v pravý čas. Motto bylo jednoduché – počítač do každé rodiny, konec šedých krabic.

Trojice nejlepších

Bronzovou medaili převzal hliníkový iMac představený v roce 2007. Tenhle stroj dodnes vidím na mnoha pracovištích. Stříbro patří iMacu G5 z let 2004 až 2006. Vítězem se stal ikonický iMac G4, alias lampička nebo slunečnice. Tento stroj je opravdu nádherný a sám mám v úmyslu někdy v budoucnosti pořídit jeden kus do sbírky. Mistrovské dílo dua Jobs a Ive.

iMac G4 spatřil světlo světa v roce 2002. LCD monitor na „kuří nožce“ lze různě posouvat. Je pravděpodobné, že inspiroval Apple při vymýšlení nového Macu Pro a displeje XDR, který je rovněž velmi variabilní.

Doporučujeme také mrknout na reklamu iMacu G4, která je velmi povedená, ostatně jako všechny jablečné spoty. A jaký iMac je váš nejoblíbenější, a to nejen z hlediska designu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.