Server iFixit je známý tím, že jakmile vyjde nějaké nové Apple zařízení, jeho redaktoři a technici ho rozeberou do posledního šroubku. Ne jinak tomu je i u nových Apple Watch 6. generace. Co se skrývá uvnitř? Jsou zde nějaké výrazné změny oproti loňskému modelu?

iFixit zjistil, že uvnitř nových Apple Watch 6 je překvapivě pár vylepšení a nových komponent. Ty jsou spojené především s novým senzorem pro měření okysličení krve. První věc, která je nová, je samotné otevření hodinek, jako kniha. Původně se displej otevíral shora dolů. Celkově se hodinky lépe rozebírají.

Podle iFixit se také uvnitř skrývá mnohem méně kabelů. Větší model hodinek Apple Watch také zaznamenal o něco větší kapacitu baterie, zhruba o 3,5 %. Hodinky tak i nadále vydrží celý den na jedno nabití. Apple Watch 6 mají také větší Taptic Engine a rám hodinek je o něco užší, než tomu bylo u předchozí generace.

Apple Watch 6 jsou nepatrně tenčí oproti loňskému modelu.

Zajímavé je, že letošní modely jsou o něco tenčí. Loňský model měl 10,74 mm, ten letošní 10,4 mm. Není to nijak dramatický rozdíl, ale na ruce to poznáte. V hodinkách také již nenaleznete součástku pro Force Touch. I díky tomu jsou jednotlivé díly jinak poskládané a tělo užší.

Jdou opravit

V končeném hodnocení získaly Apple Watch 6 skóre opravitelnosti 6 z 10. Hodinky jdou jednodušeji otevřít a například vyměnit baterii či jiné součástky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.