Zjistilo se, že HomePod mini, který v posledních dnech nadobro nahradil původní, větší HomePod, je vybaven senzory okolní teploty a vlhkosti, které v tuto chvíli ale nic nedělají. Bloomberg předpokládá, že by se mohlo jednat o hardware k nějaké nové funkci spuštěné v budoucím updatu.

Ze slov Bloombergu vyplývá, že Apple zvažoval napojit HomePod mini na jiná zařízení kompatibilní s HomeKitem a napojená na internet, jimž by mohl dávat např. data o vlhkosti, což by se odrazilo třeba ve ve výkonu topení aj. HomePod by mohl šikovně řídit podmínky místnosti, v níž se nachází. Využít by se také dal k hlasovému a bezdrátovému vypínání a zapínání větráků, klimatizace, topení apod.

Mezi zvyky Applu údajně také patří, že největší updaty HomePodů vypouští zhruba po roce od vydání, zpravidla na podzim. Je tedy prý jen otázkou času, než se zprovoznění těchto senzorů dočkáme. Mluvčí značky odmítl skutečnost komentovat. Samotný senzor byl objeven serverem iFixit, měří zhruba 1,5 mm v průměru a nachází se dole poblíž kabelu napájení.

Je už to podruhé, co Apple vybavil své zařízení součástkou, která v době vydání nefunguje. V minulosti jsme to viděli u iPodu, který dostal konektivitu Bluetooth přes software.

Teploměr a vlhkoměr v jednom pochází od společnosti Texas Instruments a je nazván HDC2010 – Humidity and Temperature Digital Sensor, jeho funkce a účel jsou tedy nepopiratelné. Pozice senzoru velmi blízko okraji zařízení také napovídá, že nemá za úkol měřit stav vevnitř, ale spíš vně zařízení. Je to v tuto chvíli však pouze záhada, protože senzor nefunguje a pravděpodobně bude teprve zprovozněn. Apple se možná chystá konkurovat nabídce od Amazonu a Googlu, kteří do některých svých produktů už podobné senzory zabudovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.