Už to jsou tři roky, co Google Mapy opustily naše zápěstí. Od roku 2017 jsme nemohli na hodinkách Apple Watch používat k navigaci mapy od Googlu. Vše je již minulostí. Minulý měsíc Goole oznámil, že se vrací a již nyní jsou Mapy od Google dostupné v App Store.

Nová aplikace dokonce podporuje veřejnou dopravu. Rovněž můžete využít pěší nebo cyklistické trasy. Jediné co musíte udělat, je si stáhnout aplikaci z App Storu do vašeho iPhonu a vždy zahájit navigaci v iPhonu. Bohužel to nelze udělat přímo na zápěstí. Během navigace pak vidíte všechny důležité informace, aktuální cestu či odbočku, odhadovaný čas příjezdu a zbývající počet kilometrů.

Podobně jako je tomu u navigace pomocí Map od Applu, tak i u Google ucítíte haptickou odezvu na vašem zápěstí. Při správném rozeznání haptické odezvy dokonce můžete vyčíst, zda máte zahnout doleva či doprava. To se hodí například při navigaci autem či jízdě na kole. Nemusíte neustále koukat na displej hodinek a místo toho se soustředíte na jízdu.

Google Mapy jsou opět dostupné pro Apple Watch hodinky. Stačí si stáhnout aplikaci do svého iPhonu.

Osobně k navigaci během jízdy využívám Waze. V autě mám k dispozici podporu CarPlay, tedy důležité informace zrcadlím přímo na displeji v autě. Waze se mi během řízení velmi osvědčil, především kvůli dopravním zácpám a případným nehodám. V praxi se hodí vědět i o případných policejních hlídkách.

Doporučujeme vyzkoušet

Novou (vylepšenou) aplikaci od Google doporučujeme vyzkoušet a do hodinek nainstalovat. Nikdy nevíte, kdy se vám může hodit, zvlášť pokud Google Mapám dáváte přednost před těmi jablečnými.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.