Fontcase, aneb potřebujete na iOS nový font?

Čas od času pracuji na nějakém dokumentu v iPadu či iPhonu, který obsahuje font, jenž nemám v Apple zařízení. Když se podíváme na to, kolik fontů je v základu v Pages či Numbers, není toho moc. V Office je situace o poznání lepší, ale co když potřebujete nějaký specifický font? V App Store se objevila nová aplikace Fontcase, která je nejen zdarma, ale i tzv. open source. Nic tak není problém.

Fontcase rozhodně nebudete potřebovat na denní bázi. Jsou však situace, kdy například v Pixelmatoru vytváříte nějaký leták, v Numbers tabulku či dokument v Pages a potřebujete specifický font, tedy písmo. Ty lze samozřejmě v různých balíkách či jednotlivě stáhnout na internetu, a to hned v několika různých verzí. Jak však takový balík písmen nahrát do iOS zařízení a následně to udělat tak, aby se mi otevřel ve všech aplikacích?

Není to vůbec nic těžkého. V App Store existuje hned několik aplikací. Mezi posledními je Fontcase – Manage Your Type od vývojáře Manolo Sanudo. Ten na aplikaci spolupracoval s vývojáři z The Iconfactory, kteří mají na svědomí mimo jiné populární Twitterrific nebo skečovací aplikaci Linea Sketch.

V základu na iOS zařízení nenaleznete mnoho typů písma. Občas se hodí něco doinstalovat.

Jak se píše i na webu MacStories, aplikace Fontcase je v App Store zcela zdarma a je open source, tedy kdokoliv do ní může přispívat a cokoliv do ní lze nahrát. Proto si dejte pozor, jaké fonty stahujete. Po instalaci stačí importovat svoji vlastní knihovnu fontů skrze iCloud Drive a povolit certifikát v Nastavení iOS zařízení. Právě to vám zajistí, že se font nakopíruje do všech knihoven a celého vašeho zařízení. Dané písmo pak naleznete ve všech potřebných aplikacích.

Jednoduché ovládání

Samotná aplikace Fontcase je velmi minimalistická a jednoduchá. Všichni ji bez problémů zvládnout ovládat. U každého fontu také vidíte drobný náhled. Můžete si tak zkontrolovat, že opravdu potřebujete zrovna tento typ písma. Myslím si, že aplikace by neměla chybět v seznamu vašich utilit. Jak už jsem uvedl, nikdy nevíte, kdy se vám může hodit.

1 thought on “Fontcase, aneb potřebujete na iOS nový font?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.