V minulosti jsme vás informovali ohledně podání nového patentu ze strany Applu, který chce v budoucnu uvést své skládací telefony. K tomuto tématu vám přinášíme nové informace, o kterých svět informoval kanál macrumors.com.

Informace pocházejí až ze samotné čínské továrny Foxconn, kde údajně proběhlo testování prototypu skládacího iPhonu. Konkrétně měly být testovány dva prototypy telefonů, z nichž by se měl později do výroby vybrat pouze jeden.

První z testovaných telefonů má údajně podobu otevřené knihy, která je tvořena dvěma samostatnými displeji, které jsou spojeny ohebným kloubem. Tento přístup je krásně vidět např. na modelu Samsung Galaxy Fold. Ten druhý z testovaných modelů připomíná “véčkový” model, kvůli implementaci samotného OLED displeje. Ten naopak konstrukcí připomíná Motorolu RAZR nebo Samsung Galaxy Z Flip.

Testování je u konce a je na Applu, který model vybere a uvede do dalšího vývoje.

Podle všeho se jednalo o v podstatě prázdná šasi, která jen naznačují teoretický budoucí vzhled skládacích iPhonů. Vývoj je zatím v plenkách a přestože Apple začal podávat patenty na skládací telefony už v roce 2016, chce si zřejmě dát velmi záležet na tom, že zákazník dostane skutečně kvalitní zařízení, jakmile bude uvedeno do prodeje. Konkurenční značky, kterým se skládací telefony již povedlo představit, ze začátku trpěly velikými porodními bolestmi – něco, čemu se Apple historicky vyhýbá jako čert kříži.

Dávám tomu rok, maximálně dva

Pokud si myslíte, že Apple uvede své skládací telefony v tomto roce, musím vás vyvést z omylu. Samotný test měl konkrétně měřit pouze životnost a výdrž samotných skládacích mechanismů. Finální testy můžeme očekávat nejdříve v příštím roce. Nechceme tu přece podobné propadáky, které zažil například Samsung se svým Galaxy Fold. Do té doby se budeme muset “spokojit” s tradičními neskládacími iPhony, které budou letos pravděpodobně vypadat velice podobně současné generaci iPhone 12.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.