Digit #92 – iPad a hudba

Pozvali jsme si do Digitu dva hosty ze serveru Jablíčkář.cz. Kromě povídání o tom, jaké…

Pozvali jsme si do Digitu dva hosty ze serveru Jablíčkář.cz. Kromě povídání o tom, jaké je to dělat jablečný blog, jsme se zaměřili na možnost vytvářet muziku na iPadu. Mike nám v praxi předvedl co všechno hudebníkům iPad nabízí.

A nezapomeňte – iCon Prague proběhne 15. a 16.2 2013

iCon Prague

MOV HD| MP4 | MP3

24 thoughts on “Digit #92 – iPad a hudba

 1. Honzo, v některém z minulých Digitů si chválil jedno pouzdro na iPhone 5 bílý. Bylo velmi tenké a přitom telefon dobře chránilo. I zadní stranu myslím. Říkal jsi, že je to asi nej pouzdro, co jsi měl možnost testovat. Nevzpomeneš si jaké to bylo?

 2. Tie Lidovky a hospodárske noviny… 😀 investigativne zákulisne informácie z čínskych továrni 😀 každý snáď chápe 😀 to pobavilo 🙂 z digitu sa stáva normálne trend 🙂

 3. Díl se mi líbil, méně fórků než obvykle :-), což kupodivu nebylo na závadu. Fóroví kritici asi budou zklamaní 😀

  Ale mám otázku. Jméno mladíka s kytarou jsem nezachytil, sorry, ale zachytil jsem, že iPad byl napojený na MacBook. Proč tedy nepoužívá Garageband přímo na MacBooku? Ovládání mně osobně příjde pohodlnější…

 4. Jen pro zajímavost… chystáte další díl, kde představíte nějaké doplňky a příslušenství? Přiznám se, že ve videích jsem to moc nemusel, ale samotný díl mě bavil a líbilo se mi to.

  Díky.

 5. Dobrý 🙂 škoda, že neumím na nic hrát ale rád blbnu s garageBandem na iPadu.Jinak určitě stojí za zmínku skutečnost, že 90% profesionálních hudebníků jede na Applu a hlavně používají Logic.Zrovna nedávno jsme se o tom bavili s jedním bubeníkem z docela známý kapely.

 6. @MartensPh Michal Žďánský jméno mé. iPad byl napojený na MacBook pro nahrávání audio výstupu, jinak potřeba vůbec nebyl. Bohužel technika trochu zklamala (špatný kabel) a zvuk z iPadu stejně nic moc slyšet není…

 7. Výborný díl, s tímto tématem jste mi udělali velkou radost 🙂
  Ale asi zůstanu s hudbou raději u stolního pc. Přece jenom 23″ monitor je pořád pohodlnější, než ten displej ipadu.

 8. Díky za super díl! Tohle téma je mi docela blízké… Všechno tvořím zásadně jen na Apple zařízeních a LogicPro. Zrovna nedávno jsem psal pro Appliště článek o použití iPadu a tvorbě hudby. Musím zmínit perfektní aplikaci FL Studio, která se dočkala verze pro iPad a syntetické nástroje v ní jsou opravdu moc příjemné. Navíc lze neomezeně importovat loops klidně i v mp3 či wav. 🙂 Mějte se!

  http://www.appliste.cz/co-dokaze-ios-10-a-jkl/

 9. Super díl, i když se hudbě pfesionálně nevěnuji, mám ji rád a rád tvořím samply pomocí GarageBand. Jen je dobré vědět, že v tom tápání nejsem sám. I tak jednoduchá appka dá pořádně zabrat.. 😉

 10. Tak jsem vydržel jen 15 minut. První díl digitu, který jsem neviděl celý. A to jsem některé viděl i několikrát. 🙂
  Michal Žďanský je možná dobrý kytarista, ale odprezentovat možnosti iOS při hudební tvorbě se mu moc nepodařilo. Zmatené a nepřesné. Mě to smysl nedávalo. A to sám hudbu na iPadu tvořím a taky dělávám kurzy o tvorbě hudby na počítači. Vím, že není snadné tak složitý proces, jako je hudební produkce, kde se navíc používá hodně anglických termínů, srozumitelně odprezentovat laikům. Ale myslím si, že s důkladnější přípravou to mohlo dopadnou mnohem lépe.

 11. Tak tento diel som počúval dnes ráno cestou v snehu do práce – moooooc som sa pobavil a potešil, vďaka páni 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.