Digit #112: Daniela Rubio o přístupnosti iOS pro nevidomé

Našim druhým hostem při živém natáčení na letošním iConu byla Daniela Rubio. Daniela je Mexičanka…

Našim druhým hostem při živém natáčení na letošním iConu byla Daniela Rubio. Daniela je Mexičanka žijící ve Španělsku. Jedna z největších odbornic na technologii VoiceOver, díky které dokáže se svým iPadem neuvěřitelné věci. Je zároveň jedna z mála nevidomých Apple školitelek a zaměřuje se i na školení lidí s handicapem a ukazuje jim cestu do svobodného života pomocí technologií.

8 thoughts on “Digit #112: Daniela Rubio o přístupnosti iOS pro nevidomé

  1. @Michal: Mně to teda slabý nepřipadá, naopak, ukázka možností iOS, o který mraky lidí ani netuší. A dokud ji sami nepotřebují, tak to neocení.

  2. neuvěřitelně zajímavé, dává to nový pohled na to jak vyvíjet aplikace a po vyzkoušení musím říct že voiceOver je hodně mocný nástroj, už jen to jak dokáže vytahat názvy obrázků

  3. opravdu silné video.. tohle je přesně apple, jde do hloubky! a jak řekla Daniela, je to teprve začátek, myslím, že spousta lidem smysl těchto věcí vůbec nemusí docházet ale když budete mít někoho ve svém okolí, který se díky těmto věcem stane o něco víc samostatný pochopíte.. hrozně velký palec nahoru celému iCon týmu, že se nebál s touhle tématikou vyjít ven!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.