Digit #101 Zápěstí v obležení

Stojedničku jsme začali stručným přehledem novinek. Vzhledem k problémům s hard diskem trvalo zpracování videa…

Stojedničku jsme začali stručným přehledem novinek. Vzhledem k problémům s hard diskem trvalo zpracování videa trochu déle, takže se na tento přehled můžete podívat s patřičným nadhledem 🙂

Hlavním tématem dílu jsou ale náramky pro sledování osobní aktivity. Petr porovnal Nike+ Fuelband, Jawbone Up a Fitbit Flex na základě své dlouhodobé zkušenosti se všemi třemi. Co přesně měří, jaký je výstup, napojení na iPhone a co umí či neumí aplikace k nim dodávané. Takže ať už rádi lenošíte nebo sportujete, můžete mít přehled!

Jako bonus jsme k náramkům přidali ještě praktickou zkušenost s chytrými hodinkami Metawatch, meteo stanicí Netatmo a chytrými žárovkami Philips Hue!

Děkujeme appletips.cz, easystore.cz a designbag.cz za produkty na testování.

Appletips.cz      Easystore.czDesignBag.cz

24 thoughts on “Digit #101 Zápěstí v obležení

 1. Fitbit jsem nějakou dobu používal, na ruce je pocitově ok, ale měří opravdu zmateně. Je to dobré jen na měření kroků (a ani to nevím jak moc přesně), schody mi to nezměřilo nikdy. Jakýkoli jiný sport ho prostě mate a tím pádem máte úplně nevypovídající statistiky a tím pádem je vám to zařízení k ničemu.

  Z použitelnosti nejlépe vychází Nike Fuelband, který se snaží rozlšitovat všechny možné druhy pohybu

 2. Super díl a konečně jsem pochopil, proč je Netatmo mezi top apps. Jen velká škoda toho velice, velice utlumeného zvuku.

 3. Jawbone Up používám cca. 6 měsíců a už mám pátý, doporučuji kupovat na store.apple.com/cz, reklamace vyřizují promptně, přivezou nový, vyzvednou reklamovaný. Až na ty reklamace jsem s ním spokojený, měření spánku, aktivit, výdrž baterie. Pořídil jsem si Philips Friends of Hue LightStrips a mohu jen doporučit – skvělé osvětlení pomocí led diod pásku. http://store.apple.com/cz/product/HD231Z/A/philips-friends-of-hue-lightstrips?fnode=43

 4. Díky za zpříjemnění odpolední půlhodinky po práci. Ne že bych vás rád neviděl oba, ale dnes jedna zvláštní hvězdička navíc Honzovi, ty jeho hlášky mě dostávají:)

  PS: (ve vší počestnosti) po dnešku paní Márovou taky obdivuju;)

  JJ

 5. Je to super ale moshli by ste pridať na hlasitosti.Na Airu ledva počujem cez repráky.Ale ináč palec hore.Dobrá práca.

 6. U Philips Hue jsem při prvním pohledu očekával cenu kolem 1800 – 2500 Kč. Ostatní hračky jsou sice zajímavé, ale já si počkám na multifunkční chytré hodinky, které umí fungovat jak zpárované s telefonem, tak i bez něj. Pokud Apple vydá chytré hodinky, alespoň konečně zahodím svůj příšerný Android a přesedlám na iPhone.

 7. Osobně to co shledávám nejužitečnější IFTTT je oznamování mailem, že jsou slevy na steamu GOGu atd. Ano používal/ám to na různé přesouvání příloh atd. ale z toho mám jen radost, že to funguje, ale z toto je jediné co reálně a pravidelně oceňuji…

 8. Jó když tyhle věcičky uměj třeba počítat kolik schodů jsem za den vyhopkal a tak. Apple by tyhle věci měl nabízet v tzv. shopu pro kamzíky. Soráč kluci. Must have se nekoná ale chápu že pro zřejmě asi dost lidí tyhle doplňky dávaj smysl. Tím netvrdím že občas nesportuju. Pouze nemám potřebu si o tom vést sofistikovanou evidenci. Aby mě nakonec ještě Siri při každým zapnutí telefonu neřekla: ” Nazdar ty jeden línej dobytku, tuším že si chceš zatelefonovat a tenhle týden jenom kilák? Měsíc žádnej appstore.”

 9. Já používám jawbone up. A jsem stím fakt spokojenej. Využívám ho i na hlídání jídla a jelikož fukce načtení čárového kodu u nás nefunguje ( i když už se mi asi u dvou potravin stalo že ji to rozpoznalo ) , zadávám si to ručně. Na jednu stranu je to zkrátka práce navíc což člověka otravuje. Na druhou mi to ještě víc otevřelo oči když si kontroluju každou potravinu co snim. Kolikrát fakt koukám jaká hodnoty tam jsou. 100 g cukru v Bio džusu. V 90g balení super zdravejch chipsů ze zeleniny je pouhopouhých 41 g tuku a tak bych moh pokračovat.

 10. Ondra – Je na prodej . Já si ho koupil přes apple.cz zavolal jsem jim .Obědnávka byla během pár minut hotová a do 24h jsem měl náramek doma 🙂

 11. Honzo a jak je to tedy s tím tvým ozeleňováním iPhone 5 ? Nějak už jste se k tomu zpátky nedostali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.