Digit #100 – Jak se řídí Temelín

Dlouho jsme hledali ideální místo pro natočení 100. dílu. Chtěli jsme něco extra, něco kde…

Dlouho jsme hledali ideální místo pro natočení 100. dílu. Chtěli jsme něco extra, něco kde bude špičková technologie a hlavně místo, kam se člověk jen tak nepodívá. A tak jsme vymysleli jadernou elektrárnu. Nejprve to byl jen šílený nápad, ale díky podpoře řady skvělých lidí se to povedlo a tak se můžete podívat, jak se taková elektrárna řídí!

Video pro stažení připravujeme… Nezavěšujte se 🙂

33 thoughts on “Digit #100 – Jak se řídí Temelín

 1. Taky jsem čekal nějakou velkou show, ale todle je taky pecka 🙂 Nicméně dokoukali jste to někdo do konce? Vždycky mi kolem 25 min vyskočí chyba, dokonce jsem zkoušel i několik hodin počkat nebo to zkusit v jinym prohlížeči.. No nic, to nejlepší na závěr si nechám na jindy.

 2. Kluci, díky za zajímavé povídání…věřím, že to byl zážitek projít Temelínem 🙂 Byl jsem tam před 5 lety a dnes jste mi připomněli jaké pocity jsem v té době měl. Pro další kulatiny doporučuji Large Hadron Collider – LHC. Přeji další 100 DIGITů.

 3. Pecka, od nevalneho startu dvou “apple usmrkancu” slusna prace … respekt a tenhle dil je spicka, gratuluji.

 4. Teda to mě mrzí, že sem vás nepotkal. Normálně v Temelíně nepracuju ale vždycky na odstávky tam jdu brigádně rozebrat a složit generátor. To okolo čeho jste šli (3000 rpm to žlutý a modrý tak to dávám já dohromady. A vsadím se že ty pružiny na kterých sedi budič generator a pak turbiny sem naposled povoloval já :-D)

  Jen takový dotaz – ! Pánové ak kde máte visačky 😀 mají být na viditelném místě

 5. BTW: když sem dělal psychotesty do Temelína tak sem se docela i zasmál u otázky jestli mám problém s polykáním 😀

 6. @Jan Březina: Skvělá práce chlapi a jedna investigativní otázka. Už jste se aspoň jeden z vás zkoušel zavřít do absolutně temný komory? V tom horším případě věta ” budiž světlo” pomáhá. Vážně, všude o tom píšou.

 7. Perfektni dil jako vzdy. Uzasne tema, super informace. Apropo neexistuje nejaka hra jako simulator jaderne elektrarny? Po tomto dile bych si ji zahral :-).

 8. Skvelej dil. Pecka. Akorat se chci zeptat, jestli se nekde daji stahnout starsi dily, protoze na streamhostingu ani na itunes uz nejsou k dispozici (konkretne dily 29, 45 a 54).

 9. Jak jste se ptali na ten Černobyl tak první co mě napadlo bylo že tam zaměstnávali ty kreativce. a manuály je moc nebrali. Už ruští klasici psali o ruské duši světové romány.

 10. Jsem tady jedinný, komu se do iTunes stáhnul špatný díl? Tvárí se 100 ale ve skutečnosti je to 98….hmm

 11. Proč jste mu nedali mikrofon? Když byl od kamery nebyl slyšet a celkově Vaše hlasy jsou strašně špatně slyšet. Stý díl a člověk z toho nic nemá….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.