Co je to Digit Live?

Možná jste právě poprvé narazili na DigIT, objevili obrovský soubor ve formátu MPEG-4 a nechápete…

Možná jste právě poprvé narazili na DigIT, objevili obrovský soubor ve formátu MPEG-4 a nechápete oč jde. Takže technicky vzato jde o videocast ve formátu MPEG-4 s kódováním AAC/H264 v rozlišení 320 x 240bodů. Obsahově vzato jde o v české republice poměrně nezvyklý formát technologického video blogu. Pokud pořád nechápete oč jde tak prosím čtěte dál.

O čem je DigIT Live?
Cílem našeho snažení je přinášet co nejoriginálnější, původní, neotřelé, zábavné a hlavně přímočaré informace o nejrůznějších technologických hračkách a novinkách. Protože oba dva pracujeme jako profesionální odborní žurnalisté, máme přístup k zajímavým produktům, často cestujeme po nejrůznějších zajímavých akcích a tak jsme si řekli, že by byla škoda nevyužít toho, co se do běžných médií nevejde. Paradoxně jde často o ty nejlibovější špíčky, které jsou buď příliš oborově ujeté nebo náš komentář příliš peprný na to, aby byl publikovatelný běžnou cestou.

Jak DigIT Live vzniká?
Jednotlivé díly točíme vždy spontánně v okamžiku, kdy nás něco zaujme. Nejde o profesionální projekt, nemáme komerční ambice a rozhodně nikomu nic neslibujeme. Naším cílem je, aby každý díl přinesl cca 20 minut zajímavostí, našich postřehů a samozřejmě i velmi subjektivních osobních hodnocení.

Proč DigIT Live sledovat?
Pokud vás zajímají technologické novinky, máte rádi nezvyklé, stylové, ujeté či jinak netradiční digitální či IT hračky, pak jste tu správně. Pokud vás zajímá osobní názor dvou konkrétních lidí, kteří se v oboru již nějaký ten pátek pohybují a nebojí se svůj názor prezentovat, pak jste tu správně. A do třetice, pokud se chcete bavit a nebojíte se peprných narážek, pak jste tu určitě správně!

Proč DigIT Live nesledovat?
Pokud patříte mezi puntičkáře, rýpaly, věčné nespokojence, vytrvalé diskutéry či jinak frustrované jedince, prosím najděte si jiné místo, kde otravovat vzduch. DigIT děláme pro zábavu a pro ty, kterým padne do noty. S těmi ostatními bohužel nejsme ochotni ztrácet energii a čas, který můžeme věnovat těm, kteří to ocení.

Jak tedy na to?
Pokud chcete, můžete DigIT Live sledovat přímo on-line. Stačí mít nainstalovaný příslušný kodek a přehrávač, křeba QT. Druhou možností je stáhnout si video do některého přenosného zařízení jako je iPod Video, PDA či chytrý mobil a pak si můžete užít DigIT Live kdykoli a kdekoli. Zejména doporučujeme sledování ve vaně.

1 thought on “Co je to Digit Live?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.