Rok 2020 je už pomalu, ale jistě za námi a Apple nám toho nadělil opravdu spoustu. V průběhu roku nám představil nové jablečné hodinky, nové počítače s vlastními procesory M1, telefony i tablety. Nedostalo se však na aktualizaci jablečného set-top-boxu, kterého bychom se mohli dočkat v průběhu příštího roku.

Dle několika zveřejněných spekulací Apple údajně pracuje na nové verzi Apple TV, která nebyla aktualizována od roku 2017. Posledním výdobytkem byla Apple TV 4K, která vám umožní využít rozlišení vaší nejmodernější televize. Obsah na iTunes Storu i Apple TV+ pochopitelně 4K podporuje. Nové Apple TV bychom se měli dočkat v příštím roce a měla by mít pár drobných vylepšení. Informoval o tom web macrumors.com.

Už v průběhu minulého roku jsme mohli zaznamenat různé spekulace o nové jablečné krabičce Apple TV. Zprávy se shodovaly v aplikaci čipu A12 Bionic, který pochází z iPhonů XR, XS a XS Max. Kromě výkonných čipů se také mluvilo výrazném zvětšení uložiště na alespoň 128 GB. Takovou verzi jsme ale nedostali a stále je prodáván model s čipem A10X z bývalého iPadu Pro. Výkon čipu ale není v Apple TV jen na přehrávání obsahu, ale i na pohodlné hraní. Apple hodně propaguje Apple Arcade a Apple TV může být v rámci ekosystému i takovou herní konzolí.

Apple TV je dnes stará přes tři roky. Od té doby bylo však představeno jak Apple Arcade, tak Apple Fitness+. Nová a výkonnější verze Apple TV je nasnadě.

Teď s odstupem času je těžké odhadnout, zda Apple v roce 2021 nainstaluje 3 roky starý čip, nebo sáhne rovnou po A13 nebo dokonce nějaké verzi A14… V roce 2017 Apple nainstaloval ten nejvýkonnější čip, který měl zrovna k dispozici, takže A12X zřejmě nepřipadá v úvahu. Dávalo by logiku, kdybychom se v jeden moment (třeba na tradiční březnové keynote…) dočkali jak nových iPadů Pro s displejem s mini LED a čipem A14X Bionic, tak nové Apple TV s totožným procesorem. O nových iPadech Pro se totiž taky mluví hodně dlouho.

Krom výpočetního hardwaru se také diskutuje o implementaci čipu U1, který by výrazně zlepšil možnosti ovládání Apple TV a komunikace s ní, pokud máte iPhone 11 Pro a novější, který má čip U1 taky. Na to by se do budoucna dal navázat další externí hardware, který by i zapadal do HomeKitu. Vzhledem k množství jednotlivých spekulací se nabízí teorie, že Apple pracuje na několika verzích svých streamovacích zařízení. Nicméně Apple TV neprošla aktualizací od roku 2017, jak již bylo řečeno, a vzhledem k popularitě všech streamovacích služeb od Applu a v pondělí představenému Apple Fitness+ by mohlo jednat o sázku na jistotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.