O počeštění hlasového asistenta se v poslední době psalo hodně. Hodně se píše i o představení nových telefonů. A iPhone 12 už je podle mnohých informací za „dveřmi“. Nový telefon je rozhodně blíže než Siri, která mluví česky.

Jak naloží společnost Apple s českou Siri? To těžko říct, je to přeci jen Apple, jehož kroky jde jen stěží odhadovat. Asi to udělá mnohým českým uživatelům radost, ale úplně bych nejásal. Jde zatím o hledání lidí. Je to za mě podobně horké jako český Apple Store.

Ale třeba budu příjemně překvapen. Osobně si myslím, že Apple chce počeštit Siri třeba pro HomeKit. Tedy chytrou domácnost, tam mi to dává smysl. V tom vidím budoucnost. Ale nevím, byť se o české verzi Siri hodně mluví, tak není podle mě už úplně potřebná. Většina používá podobná slova opakovaně a učí se je v anglickém jazyce. Neřekl bych, kdyby Siri byla u nás nová. Ale přijde mi, že tady s touto „inovací“ přichází trochu pozdě.

Kdy bude nový iPhone 12? Kdy se ho konečně dočkáme? 13. října?

Tou budoucností a chytrou domácností bylo myšleno, že zde stále je velký kus práce. Ale to je otázkou spíše do budoucna, teď se více jablečný svět ptá, jaký bude nový iPhone 12. Spekulace sílí, představení se blíží. K představení by mělo dojít v nadcházejícím týdnu (s největší pravděpodobností 13.října). Zatím jde jen o spekulaci. Stejně tak se dá najít spoustu spekulací o velikostech, podobě, barvě,… Je toho hodně.

Zase ty velikosti

Dočkáme se pravděpodobně kvarteta modelů. Nebo spíš dvou ve dvou velikostech. Jak je tradicí, k dispozici bude „menší“ verze a Max verze. Nejmenší by měl mít velikost 5,4″, pak dva o velikosti 6,1″, a největším bude 6,7″. Uvidíme tedy oproti loňské řadě 11 nejmenší i největší model. Pro lepší představu mrkněte na náš obrázek.

Na vše si ještě musíme chvíli počkat. Těšíte se?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.