Dočkáme se české Siri? Apple hledá nové zaměstnance

Nedávno jsme tu zažili něco podobného. Apple na svých stránkách uvedl, že hledá zaměstnance na pozici Analytika pro vývoj na Siri. Jestli je něco, po čem mnoho jablečných uživatelů touží, tak je to rozhodně česká Siri. Bohužel samotní uživatelé s rozhodnutím Applu nic moc neudělají. Je to již několik dlouhých let co v tuzemsku za českou Siri bojujeme a česky mluvící pomocník od Applu nikde. Dočkáme se v blízké době expanze Siri do českého prostředí? 

Apple nám naznačuje, že má se svojí hlasovou asistentkou rozhodně své plány. Na stránkách hledá Apple česky mluvícího analytika, který by se staral o vývoj českého jazyka a následně i její implementaci na Siri. Dočká se tedy tato společnice možného upgradu, díky které se stane zde v tuzemsku značně oblíbená? Můžete to být právě vy, koho si apple může stáhnout pod svá křídla.

Apple hledá nové zaměstnance, kteří budou pracovat v Irsku na české Siri.

Co se týče nabízených pozic, které Apple uvádí, by se mělo jednat o analýzu hlasových příkazů pro Siri v českém jazyce a následně hlasovou asistentku těmto příkazům naučit. V inzerátu na tuto pozici však nenajdeme podrobnější informace, které by nás usvědčovali, že se opravdu dočkáme české Siri. Představa je však rozhodně zajímavá.

Umíte dobře česky?

Apple však pochopitelně nenabízí tuto pozici zadarmo. Svého hlasového asistenta nesvěří jen tak nikomu, a proto potencionální zájemce by měl disponovat vynikající znalostí českého jazyka. A to samozřejmě slovem, poslechem i samotným písmem, takže pokud máte problémy s českou gramatikou, moc šancí si nedávejte.

O této pozici a příchodu Siri nejen do České republiky, ale i dalších zemích reportoval i zahraniční magazín MacRumors.

Druhým „ale“ které vám mohou zabránit pracovat pod tímto technologickým gigantem je fakt, že pozice je vypsána pro Apple ústředí v irském Corku, ve kterém apple pracuje na nových projektech. Proto pro tuto pozici nečekejte práci ve vámi blízkém okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.