Ještě se vrátím k představení iPhonů 12. Nový iPhone disponuje odolným sklem, které by mělo být odolnější při pádu. Pojďme se na tuto novinku podívat trochu více. Pokud vezmeme slova z uplynulé Keynote, máme se na co těšit. Ale to můžeme zatím opravdu jen předpovídat. Telefon zatím moc lidí nevidělo.

Apple na svém webu píše, že sklo bude až čtyřikrát odolnější, ale myslím si, že jsou nějaká čísla v tomto ohledu jen těžko představitelná. Jak tato novinka funguje, to ukáže až čas, až se dostane telefon s číslovkou 12 do rukou uživatelů. Keramickým štítem disponují všechny nově představené telefony.

Teď je těžké něco říkat. Když jsem o této novince slyšel, tak jsem si hned představil, že nebude potřeba tvrzené sklo. Jenže to byl spíš můj první pocit.

Lepší než ochranné sklo?

To asi není potřeba představovat, dnes se tvrzená skla používají prakticky všude. Nejsou doménou jen mobilních zařízení. Tvrzená skla se používají třeba i na kamery (GoPro), hodinky (Apple Watch), poslední roky se lepí i na objektivy třeba právě fotoaparátu iPhonu. Zkrátka všude. Stručně řečeno tvrzeným sklem chráníte svůj displej před různými škrábanci, prasknutí. Zkrátka tvrzeným sklem se snažíte minimalizovat poškození při používání, či nešťastném pádu.

Ceramic Shield. A co to vlastně je?! Keramická nanovlákna, která se přimíchávají do skla.

Těšíme se

A co to vlastně je?! Keramická nanovlákna, která se přimíchávají do skla. Asi si říkáte, že keramika přeci není moc odolná. Keramická nanovlákna jsou odolnější než většina kovů. Přední sklo tedy pravděpodobně odolné bude. Ale proti pádu, s poškrábáním už to asi bude horší. Ale jak jsem psal výše, to nám ukáže až čas. Takže tvrzené sklo asi bude potřeba, každopádně je to zatím čirá spekulace.

Už se těším, až nový iPhone 12, včetně Ceramic Shield, vyzkouší více lidí. A my budeme chytřejší, jak to s touto novinkou opravdu je. Zda je opravdu tak dobrá, jak se na Keynote říkalo 13.10.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.