Apple je společností, která je schopná přijít s neuvěřitelným množstvím praktických nápadů na funkce, které zlepší životy jejich zákazníků. Jen občas se nám naskytne pohled do dílen Applu, abychom nahlédli pod pokličku neustále probíhajícího vývoje, kterému se věnují tisíce vědců Applu. Poslední nástin, co můžeme čekat konkrétně od Apple Watch, vyšel z úst samotného CEO Tima Cooka.

O Applu se toho denně namluví, natočí a napíše skutečně kvantum. Denně se objevují spekulace, grafy, analýzy, srovnání, o kterých se dá diskutovat a dá se odvozovat, v jakém stavu momentálně firma je. Jedním z posledních náhledů do laboratoří Applu byla žádost o patent na unikátní matně černou povrchovou úpravu kovových slitin, nebo třeba patent na speciální stojan na dva displeje Pro Display XDR vedle sebe. Podle seznamu všech skvělých produktů, které Apple představil za poslední rok, počínaje třeba iPhonem SE a konče včerejšími AirPods Max, je Apple beze sporu ve fantastické kondici a má obrovské plány. Dá se tak říci, že bychom žádné náznaky ani nepotřebovali.

Přesto se ale všichni rádi na něco těšíme. K tomu nám slouží všechny ty úniky, spekulace, analýzy a občas se i stane, že někdo přímo spojený z Applu vypustí něco, od čeho se můžeme odpíchnout. Podobně jako když se objeví nové patenty. Je přesto jasné, že Apple předem nikdy nic oficiálně neřekne, protože pracuje s momentem překvapení, napětím, potřebuje produkty správně časovat a kdyby se o všem vědělo ještě před vydáním, nic by nefungovalo správně. Žádná oficiální informace to tedy není, pochopitelně nemáme ani žádná data, ale CEO Tim Cook se nechal na podcastu slyšet, že Apple Watch jsou stále na úplném začátku.

Apple podle Cooka pracuje na neuvěřitelných funkcích, které by hodinky v budoucnu mohly pojmout. Jak jsme si ale psali v článku o patentu povrchové úpravy, není vůbec jasné, co kdy vyjde a jestli vůbec. Apple pracuje na desítkách projektů najednou a u každého je proměnlivá šance, že se kdy objeví v regálech obchodů. Cook komentuje, že se máme zamyslet nad množstvím senzorů v našich autech – a naše tělo si zaslouží podobně solidní péči a ochranu. Není jasné, co přesně si máme pod těmito slovy představit, ale mě osobně napadá, že Apple možná uvažuje o napojení našich chytrých hodinek na systémy aut, abychom byli třeba lépe a rychleji upozorněni na hrozící nehodu apod. Možná je to i náznak aktivit Applu v automobilovém průmyslu. Tim Cook už dříve řekl, že Apple se inovacemi v automobilech zajímá.

Cook: Zamyslete se nad všemi těmi senzory ve vašem autě. Naše tělo je důležitější než auto.

Apple Watch už teď nabízí nejširší nabídku dost přesných senzorů, které nám pohledem na zápěstí nabídnou aktuální stav našeho těla. Watch Series 6 umí změřit tep, EKG, upozornit vás na nepravidelný, moc nízký či naopak vysoký tep, fibrilaci síní, určí hodnotu okysličení vaší krve a třeba při pádu sledují sledují, zda jste nespadli moc tvrdě a nepotřebujete zavolat pomoc. Apple Watch jsou nejprodávanějším modelem hodinek na světě a milionům uživatelů pomáhají každý den žít lepší život.

Cook je osobně milovníkem přírody, takže je možné, že mnohé ze současných i budoucích funkcí jablečných hodinek pochází přímo z jeho hlavy. Je to také vizionář, který určitě má vliv na to, co se v produktech Applu objeví. Někdy to ale trvá skutečně mnoho let. Většina produktů je velmi složitá, jsou jedinečné a vyžadují speciální péči. To je případ třeba posledních AirPods Max, které byly podle zpráv vyvíjeny přes 4 roky! To znamená, že Apple je měl v hledáčku už při vydání prvních AirPods v roce 2016, jejichž vývoj se musel táhnout ještě delší řádku let zpět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.