S novým příchodem iOS 14 nás čeká dohromady okolo 140 novinek, které systém nabízí. Jedna velmi důležitá a na konferenci WWDC nezmíněná novinka je funkce Back Tap. O novince jsem se dozvěděl až díky videa od Petra Máry

Back Tap vypadá na neuvěřitelně praktickou funkci. Poklepáním vám iPhone může spustit libovolnou zkratku (např. jak zmínil Petr – spustit akci na chytrou domácnost) či například udělat screenshot. Možné je si také nastavit rychlé přepínání mezi aplikacemi. Nastavit si můžete dvojité nastavení – dvojí poklepaní a trojí poklepání na záda iPhonu.

Se spojením s chytrou domácností může být funkce neskutečně praktická. Dvakrát si poklepat a mít nastavené všechny úkony, které se mají spustit před spánkem (zhasnout světla, televizi, zatáhnout rolety, rozsvítit noční svícení…) zní velmi lákavě.

Double Back Tap bude fungovat i s nasazeným krytem.

Dle lidí co v nové betě iOS 14 již tuto funkci zkusili funguje překvapivě velmi dobře, včetně nasazeného krytu. Přece si jenom ale budeme muset počkat na větší „masové“ testování, zda-li se funkce nespustí např. v kapse.

Jak Back Tap funguje?

Tato otázka mě zaujala hned na začátku. Jak iPhone pozná, že jsem poklepal na zařízení? Nejspíše za to budou moct motorické senzory uvnitř iPhonu, které mají na starost např. krok zpět při zatřesení iPhonem či smazání textu.

Double Back Tap bude také zřejmě podporovat jenom iPhony s Face ID, takže uživatelé starších modelů a nového iPhonu SE 2020 se snad prozatím, budou muset obejít bez této funkce

Apple novinky nám ve svém článku také ukázaly, jak funkci nastavit.

·       Otevřete aplikaci Nastavení —> Zpřístupnění.

·       Přejděte na –> Dotyk.

·       Přejeďte prstem dolů a zvolte Back Tap.

·       Klepnutím zvolte, jakou akci chcete nastavit pro dvojité klepnutí a trojité klepnutí.

Back Tap zní jako skvělý a praktický pomocník, který vám zpříjemní používání iPhonu. Největší potenciál vidím spojením se Siri Shortcuts či použití screenshotu pomocí jedné ruky. Doufám, že se akce nebude omylem zapínat sama. Bohužel momentálně nebude k použití na novějším iPhonu SE, což mě jako uživatele tohoto modelu velmi mrzí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.