Policii se podařilo usvědčit muže z vraždy své ženy poté, co zkontrolovali data aktivity v jeho iPhonu. Muž tvrdil, že je nevinný, prozradily ho však jeho Apple Watch, které mu měřily pohyb a spánek. Podle těchto uložených dat se potvrdilo, že v době vraždy nespal, zatímco tvrdil opak.

Jedná se o případ úmrtí Kat West, ženy Jeffa Westa, která byla nalezena mrtvá v lednu 2018 poté, co utrpěla smrtelnou ránu do hlavy. Jeff poté tvrdil, že byla opilá a vypadla z postele, nicméně historie aktivity v jeho iPhonu potvrdila, že lhal. Takový případ se doposud nikdy nestal, nicméně každý iPhone ukládá historii naší aktivity a ta je dohledatelná do doby, než ji vlastnoručně smažeme. Je to mimochodem i jedním ze způsobů, jak po čase ušetřit nějaké místo v telefonu, především pokud často cvičíte. Odstraněním historie však přijdeme o všechny doposud dosažené odznaky, i ty exkluzivní…

West se hájil tím, že v den smrti usnul okolo 22:30 a vstával až v 5:15 ráno druhého dne. Podle dat z jeho Apple Watch však v době mezi 23:03 a 23:10 udělal 18 kroků, což bylo v rozporu se všemi jeho vyjádřeními a nakonec posloužilo jako usvědčující důkaz. Byly to právě Apple Watch, které rozhodly, protože jeho iPhone zaznamenal poslední pohyb v 22:54, což odpovídalo Jeffově výpovědi.

Detektivům pomohl i fakt, že Westovy otisky prstů byly také nalezeny na dně lahve, jež posloužila jako vražedná zbraň. Sám Jeff West však byl zkušeným vyšetřovatelem vražd, tudíž mohl velmi jednoduše naaranžovat místo úmrtí jeho ženy tak, aby vypadal nevinně. Nezahrnul však do svého plánu elektroniku, která se stala jediným slabým článkem jeho jinak promyšleného plánu. Mezi Jeffem a Kat podle všeho proběhla hádka kvůli její práci, Jeff se neovládl a zabil svou ženu ranou do hlavy.

Přestože už byl Jeff ve vězení od ledna 2018 a v podstatě mu tři roky nebyla vina prokázána, letos byl definitivně odsouzen za vraždu a vysloužil si celkový trest 16 let odnětí svobody.

Elektronika se zdá být velmi dobrým nástrojem k prokázání něčí viny. Nechat se sledovat může přeci jenom občas přijít vhod…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.