Nové Apple Watch změří nasycení krve kyslíkem a budou sledovat vaše děti

Prvními produkty ze zářijové keynote jsou nové Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE. Nové Apple Watch přináší senzor, který změří nasycení krve kyslíkem, několik nových ciferníků nebo nový Apple Silicon procesor.

Hlavní novinka nových Apple Watch Series 6 je určená jak pro sportovce tak i pro obyčejné lidi. Senzor pro měření nasycenosti krve kyslíkem zvládne rozpoznat plicní potíže. V dnešní době velmi aktuální s pandemií Covid-19.

Nový chip S6 zvládne nepřetržitě měřit převýšení během dne, nebo udržet při životě vyšší jas na always-on-display. Lepší práce mezi procesorem a baterií bude ideální i pro měření spánku, které je dostupné ve watchOS 6. Nesmíme zapomenout ani na nové barevné kombinace Apple Watch těla – modrá a červená.

Senzor pro měření nasycenosti krve kyslíkem zvládne rozpoznat plicní potíže.

Vedle hlavního modelu Series 6 tu máme poprvé model SE. Při stejném designu se jedná o dostupnější Apple Watch. Apple Watch SE jsou poháněny starším procesorem S5. Vedle těchto nových modelů se nadále bude prodávat i stará Series 3. Nové Apple Watch budou dostupné od pátku 18.9. a cena začíná na 7 999,- Kč u SE verze, nebo na 11 490,- Kč za Series 6.

Už se stalo samozřejmostí, že s uvedením nových Apple Watch uvede na trh i nový druh řemínků. Letos nám Apple představil silikonový řemínek bez přezky. Jen jeden „nekonečný“ kruh, který sedne na ruku každému. Podobný kus představil i v tkané verzi. A novinkou je i nový kožený pásek nebo nové kombinace pro silikonový pásek od Nike.

Cvičení jako služba

Vedle Apple Watch představil Apple i první službu postavenou okolo Apple Watch. Jmenuje se Fitness+ a je zaměřená na cvičení.

Pomocí služby se dostanete do skvělé fyzické kondice. Stačí k tomu mít nějaké konzumní zařízení (iPhone, iPad nebo Apple TV). Na tomto zařízení se vám bude promítat celý trénink, včetně komentáře a Apple Watch zaznamenají spálené kalorie a váš srdeční tep.

Služba bude spuštěna do konce roku v prvních několika zemí. Bohužel Česká republika mezi nimi nebude. Služba bude stát 9,99$ na měsíc a při koupi nových Apple Watch dostanete 3 měsíce zdarma.

Kde jsou vaše děti?

Poslední novinkou je vylepšené rodinné sdílení. Díky Apple Watch můžete mít přehled o tom, kde jsou vaše děti nebo starší rodiče a mít nad nimi kontrolu.

Můžete mít přehled jak o lokaci, tak i o aktivitách. Na druhou stranu vaše děti vám mohou poslat zprávu nebo Memoji z nové Apple Watch aplikace. Cílem je, aby sebou nemuseli nosit nebo vlastnit iPhone. Je tedy logické, že dokud u nás nebude podpora eSIM pro Apple Watch, služba u nás funkční nebude.

Nutné je však podotknout, že Apple na konci uvedl, že lokací, kde bude rodinné sdílení dostupné, bude na konci roku více. Je zde tak jiskřička naděje, že se dočkáme podpory eSIM. Nechme se překvapit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.