Apple přepracoval vzhled webových stránek pro svou streamovací službu Apple TV+. Informoval o tom kanál 9to5mac.com. Web je mnohem přehlednější a nabízí víc informací než minulá verze, která obsahovala pouze interaktivní přehled pořadů a filmů.

Pokud jste předplatitelem jablečné streamovací služby, tak máte dvě místa, kde můžete obsah sledovat. Tou první, nejpohodlnější možností je stáhnout si do iPadu nebo Macu nativní aplikaci TV a dostupný obsah sledovat zde. Pokud však vlastníte starší jablečné zařízení nebo PC, kde zmíněná aplikace není k dispozici, musíte zavítat na její domovské stránky, které donedávna obsahovaly jen velmi primitivní rolovací seznam veškerého dostupného obsahu. Postrádaly jakoukoliv rozumnou organizaci, což nebylo nijak komfortní.

Bohužel se i zde setkáme s různými omezeními. Například stále zde chybí funkce, která vám umožní film sledovat od místa, kde jste v minulosti přestali. Také zde chybí oddíl informující o nadcházejících pořadech nebo dokonce vyhledávací lišta. Naopak zde najdeme pořady seřazené dle žánrových kategorií spolu s oddíly informujícími o nejnovějších vydáních.

S narůstajícím obsahem bylo používání nestrukturovaného seznamu na celou obrazovku ještě nepraktičtější, než tomu bylo v den spuštění služby.

Pro službu je to krok správným směrem. Díky zmíněným vylepšením je samotné používání webové aplikace pro mnoho uživatelů mnohem komfortnější. Absenci určitých užitečných funkcí musíme zatím prominout, lepší menší update než žádný update. Web Apple TV+ je stejně jako web Apple Music spíše okrajovou záležitostí, na kterou Apple nesoustředí tolik pozornosti. Je to vnímáno spíše jako náhradní, dočasné či cestovní řešení, než hlavní místo pro sledování obsahu, co by konkurovalo třeba YouTube. I tak doufejme, že se v příštích měsících objeví další významné funkce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.