Zdá se vám tato možnost jako utopie? Podání nového patentu nám říká, že kalifornská společnost pracuje na vývoji nové ochranné vrstvy, který odolá praskání na skládacích displejích.

Většina z vás, kteří Apple sledujete už dlouho si možná pokládáte otázky typu: „Proč by to Apple dělal?“ nebo „To se chce Apple ztrapnit stejně jako Samsung s jeho fiaskem kolem Samsung Galaxy Fold, kde docházelo k praskání displeje?“ Jenomže by to nebyl Apple, kdyby nevyužil této situace a nesnažil se tento „problém“ nějakým způsobem vyřešit.

Ačkoli se zdá, že skládací zařízení od společnosti Apple není v dohledné době na obzoru, společnost tuto technologii intenzivně zkoumá a vyvíjí.

Uvedený patent nám říká uvedení nové ochranné vrstvy na skládací telefony. Tato ochranná vrstva je navržena tak, aby sloužila jako vnější ochranný povlak, který by také disponovala výraznou pevností a tvrdostí, takže by byla dosti odolná i proti propíchnutí a poškrábání.

Proč by to Apple dělal?

Další vlaštovkou vývoje prvního skládacího telefonu by mohla být i současná řada jablečných telefonů. Nově vydané iPhony 12 disponují tzv. „Ceramic Shield“, tedy zesílené sklo zlepšující odolnost displejů. Však už v roce  2019 Apple představil nové telefony (iPhony 12) s posíleným sklem.

Z jedné strany tu máme patent, který nás informuje o vývoji vylepšené ochranné vrstvy pro skládací telefony. Z té druhé nám Apple představuje každý rok nové telefony, které disponují  vylepšeným ochranným sklem.

Co na to říkáte? Chystá nám Apple pomalu ale jistě nové telefony? A poučí se jablečná společnost z chyb konkurenčního Samsungu? Odpovědi na tyto otázky nám prosím napište do komentářů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.