Připravovaný iMac s Apple Silicon odhalen přes crash log vývojáři

Apple letos plánuje vydat další dávku počítačů s vlastními čipy M architektury ARM. Přestože nikdo neví, kdy se přesně nové stroje objeví či jak budou vypadat, vypadá to, že přinejmenším jejich testování je v plném proudu.

Vývojář Dennis Oberhoff totiž pomocí Xcode ve své Mac aplikaci DaftCloud objevil v crash report (crash log) s popisem zařízení, který naznačuje, že byla aplikace použita a zhavarovala na novém iMacu s procesorem od Applu. V popisu havárie aplikace stojí totiž “iMac” a “ARM-64” – kombinace doposud oficiálně neexistující. Je to právě ARM čip 64bitové architektury, kterým má být osazený nový stolní počítač Applu.

Oberhoff sdílel crash log z Xcode poprvé na Twitteru, odkud jej převzal server 9to5Mac a přiklonil se k názoru, že se nejedná o podvrh. Historka se tedy zdá být pravdivá, nebo přinejmenším pravděpodobná – Apple má v oběhu několik prototypů iMaců s Apple Silicon, na nichž běží nejnovější verze macOS Big Sur, a na jednom z nich došlo k této havárii nativně spuštěné aplikace, kterou systém reportoval vývojáři.

DaftCloud je aplikace pro Mac třetího vývojáře, která slouží k přehrávání obsahu webové hudební služby SoundCloud. Pracovník Applu, který má testování nového iMacu na starosti, zřejmě tuto aplikaci nainstaloval na tento záhadný počítač. Nádherná shoda okolností, je-li to jen trochu pravda! Brzkému uvedení nových počítačů nasvědčuje i fakt, že se nedávno přestal prodávat iMac Pro z roku 2017 a nejsou k dispozici vylepšení paměti (512 GB a 1 TB) 21,5″ iMacu… Že by Apple vyprodával zásoby před uvedením velké pecky? A jak bude nový iMac vypadat? Potvrdí se spekulace o designu inspirovaném Pro Displayem XDR? Nemůžeme se dočkat, až zjistíme bližší informace!

Nové produkty z Cupertina jsou už za dveřmi. Přesto žádná keynote… Apple opravdu umí hrát na nervy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.