Nový iMac bude podle spekulací vybaven „obrovským“ displejem

Ze slov údajného důvěryhodného zdroje l0vetodream vyplývá, že nastávající větší model iMacu bude vybaven displejem, který má mít mnohem větší úhlopříčku než současných největších 27 palců. Je tak asi potvrzena spekulace, která se doposud zdála pouze velmi přehnanou.

Doposud byly nabízeny modely iMacu s 21,5 a 27palcovým displejem, s tím, že menší iMac byl před krátkou dobou vyřazen z nabídky. Dá se z toho dobře odvodit, že Apple potřebuje vyprázdnit sklady a doprodat současné zásoby, aby mohl letos ve velkém představit úplně nové počítače s Apple Silicon. Jak se v nové nabídce pohne menší konfigurace stolního počítače, není známo, větší počítač má ale významně nabýt na velikosti.

Design iMacu se nezměnil od roku 2012, ani jsme se za tu dobu nedočkali žádné významné konstrukční obměny. S představením procesorů vlastní výroby vloni na podzim proto očekáváme kompletně nové desktopy od Applu – nejen s novým procesorem a grafikou, ale počítače přepracované do posledního šroubku. Vzhledem k rozměru tohoto upgradu a době, která uběhla od poslední velké změny v roce 2012, se taky dá čekat, že budou nové iMacy ze začátku žalostně vyprodané.

Konkrétní úhlopříčky nicméně k dispozici nejsou. Je dost možné, že zvětšení úhlopříčky všech nových iMaců bude umožněno především odstraněním rámečků displeje a tzv. hliníkové brady pod displejem současného iMacu. S ohledem na to, že se šušká, že nový iMac bude svým vzhledem inspirován u prémiového Pro Displaye XDR, jenž má úhlopříčku olbřímích dvaatřicet palců, můžeme asi také čekat fyzicky větší šasi u obou nových iMaců, kdy bude dle mého názoru úhlopříčka většího modelu sedět někde v blízkosti 30 palců… Menší iMac bych odhadoval na nanejvýš 25 palců, jelikož to je pro méně náročné uživatele desktopu jakási horní hranice praktičnosti. Osobně se na uvedení nových produktů Applu moc těším, především na jejich výkon. Někoho možná také potěší, že podle některých leakerů můžeme nové iMacy čekat ve více barvách než pouze v klasické hliníkově stříbrné.

Pomalu se nám začínají rýsovat siluety nových iMaců. Větší úhlopříčky vestavěných displejů by odpovídaly předpokládanému designu á la Pro Display XDR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.