Na konferenci, která je plánovaná na úterý 13. října, nám Apple s jistotou představí iPhony 12. Nicméně iPhony pravděpodobně nebudou jedinou novinkou, kterou by nám mohl kalifirnský gigant představit. Pojďme se společně podívat na to, jakých novinek bychom se mohli ještě dočkat.

Velký otazník visí nad představením nové generace (náhlavních) sluchátek AirPods (Studio). Poukazuje na to náhlé ukončení prodeje, které Apple poměrně dlouho nabízel ve svých kamenných obchodech. Konkrétně má jít o sluchátka a reproduktory od značek Sonos, Bose a Logitech, které už nejsou dostupné. Pokud nám kalifornský gigant představí nové Over-Ear sluchátka AirPods Studio, které nám mají nabídnout lepší kvalitu zvuku, než samotné AirPods Pro, a také aktivní potlačení hluku, budete rozhodně něco nového. Pokud však aktuálně potřebujete náhlavní sluchátka nabízená samotným Applem, můžete si také pořídit poněkud zastaralé, ale dostačující, sluchátka značky Beats.

I když Apple veřejně nesdílí počet prodaných zařízení, u HomePodu by se dalo říct, že šlo o zklamání. A už kvůli tomu by se dal nový HomePod rozhodně očekávat.

Apple by nám mohl také představit lokalizační zařízení AirTags. Dle získaných informací jsou zařízení AirTags malá sledovací zařízení, která jsou připojena k bluetooth a mají sloužit k nalezení ztracených položek. Na trhu existuje několik podobných produktů, například Tile a Aedero, ale verze kalifornského giganta bude více hlouběji integrován do jablečného ekosystému. Díky integrovaným čipům budete schopni sledovat polohu vašich AirTagů v aplikaci Najít.

A co HomePod?

Podle leaků by také Apple mohl mít připravené hned dva nové druhy chytrých reproduktorů HomePod. První generaci těchto chytrých reproduktorů Apple představil v roce 2017. Navzdory představeným funkcím těchto zařízení nám tento kus hardwaru velkou díru do světa neudělal. Může za to především příliš vysoká cena, kvůli které příznivci chytrých reproduktorů radši pořídí produkty od konkurenčních společností Googlu či Amazonu za zlomek ceny.

Na říjnové konferenci bychom se však mohli dočkat nových chytrých reproduktorů z dílen Applu, který by měl nabídnout lepší čipset Apple A10 Fusion, který pohání například 7. generaci iPadu. Co přesně na nových reproduktorech lze očekávat zatím nevíme, avšak se nám doneslo, že nově představená novinka bude cenově dostupnější (nynější cena HomePodu se pohybuje okolo 8 500 korun).

Několik úniků také naznačovalo, že Apple pracuje na obnovené verzi Apple TV. Nová Apple TV by měla obsahovat čip A12X s možností úložného prostoru do maximální kapacity až 128 GB. Novinkou by také měl být i nový ovladač, který bude disponovat novým vzhledem a komfortnějším systémem ovládání.

A co vy? Jaké produkty si myslíte, že nám Apple na své konferenci představí? Napište nám vaše připomínky a názory do diskuse.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.