Podle všeho unikl zamýšlený design Apple Pencil 3. generace. Sdílen byl na Twitteru leakerem známým jako Mr. White, bližší informace však nemáme. Z fotky se ale přeci jen několik zajímavých věcí vyčíst dá…

Apple Pencil 3. generace si podle všeho zachová de facto současný tvar, změní se ale povrch. Apple se podle všeho s novou verzí tužky vrátí k lesklému povrchu, který známe z první generace. Druhou, už mnohem výraznější změnou, bude ale přepracovaný hrot. Tužka se na základě tvaru bude nabíjet stejně jako Pencil 2. generace, tedy bezdrátově pouhým přiložením ke kompatibilní straně iPadu, a dá se předpokládat, že bude kompatibilní s nejnovějším iPadem Pro, který má být představen tento rok.

Zmíněný hrot tužky je oproti minulým dvěma generacím výrazně větší. Zatímco doposud známe pouze malou šroubovací špičku, která se dá v případě ztráty nebo opotřebení vyměnit, u nové Pencil bude hrot součástí mnohem většího komponentu, který se jakoby zasune do těla tužky. Interiér stylusu bude asi tím pádem kompletně přepracován. Důvod této změny není jasný, ale tužka bude určitě vybavena nějakými novými funkcemi, aby se opodstatnilo vydání nové generace.

Minulý rok Apple totiž nahlásil patent, který umožní do hrotu tužky umístit barevný senzor, který by uměl vzít jakoukoli barvu z reálného světa a tu potom použít v rámci iPadOS. Tato novinka by umělcům otevřela neuvěřitelné možnosti, jak co nejvěrohodněji zachytit realitu či přenést do své činnosti trochu přírody a skutečného světa. Zda Apple přijde s nějakou další funkcí, kterou by překvapil veřejnost, to v tuto chvíli neumíme říct. Mr. White v minulosti nicméně vypustil několik spekulací, které se splnily, jako iPad mini 5, parametry iPhonu 12 mini nebo informace o nových čipech A14, takže se informace o nové Apple Pencil zdá být důvěryhodná. Teď nezbývá než počkat na ten správný čas.

S blížícím se uvedením iPadu Pro 2021 vyplouvají na povrch spekulace ohledně nového příslušenství. Apple Pencil 3rd Gen. vypadá slibně…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.