„Všechno dohromady na jedničku.” Apple na svém posledním Eventu představil mnoho nových hardwarových novinek. Mimo jiné, ale také vylepšil, možná až přivedl do dokonalosti své předplatné a služby. Všechny je vzal a nabídl je ve výhodných balíčcích. Jsem velmi rád, že tato služba je dostupná i u nás v ČR. Pojďme si o ni tedy něco říci.

Apple One spojuje všechny čtyři předplatné od Applu (Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, iCloud), v některých dalších zemích i Apple News+ či Fitness+. V České republice jsou tedy dva typy balíčků Apple One.

Individuální plán

Individuální tarif zahrnuje Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a 50 GB na iCloudu. Vyjde vás na 285 korun měsíčně. Pro porovnání, kdybyste si předplácely tyto služby, ušetřili byste 167 korun měsíčně. To je poměrně slušné ne?

Rodinný plán

Jak již název napovídá, tento tarif můžete sdílet se svou rodinou (až 5 lidmi). Oproti předchozímu tarifu nabízí 200 GB úložiště iCloudu. Ušetřit lze 196 korun měsíčně.

Pro srovnání: Spotify + Netflix vás vyjde na 359 korun měsíčně

Navýšení iCloudu

V obou případech lze naštěstí úložiště na iCloudu navýšit. Náročným uživatelům nemusí 50 GB stačit, stejně tak 200 GB některým rodinám. 

V Applu na toto mysleli a rozhodli se, že Apple One nechají jako celek s možností si rozšířit úložiště klasickým předplatným. 

To v praxi znamená, že pokud se rozhodnete pro zakoupení Apple One pro jednotlivce, tak získáte veškeré služby s úložištěm 50 GB na iCloudu. Budete-li chtít provést rozšíření, tak si budete muset zvlášť klasicky dokoupit 50 GB, 200 GB či 2 TB úložiště. Ve finále tak budete mít k dispozici 100 GB, 250 GB či 2,05 TB úložiště. V případě rodiny to je naprosto stejné – pokud vám 200 GB nebude stačit, můžete sáhnout po zmíněných třech tarifech zvlášť, čímž dosáhnete na případných 250 GB, 400 GB či 2,2 TB.

Apple One aktivuje v App Store, kde klepnete na ikonu vašeho Profilu, pak na Předplatná a klepněte na výzvu ohledně Apple One.

Vyplatí se?

Odpověď je velmi subjektivní, zkusím vám zde napsat ještě menší počty a závěr si udělejte sami.

Pokud bychom brali v potaz pouze individuální tarify, které jsou nejdražší, tak člověk, který si platí individuální tarif Spotify pro hudební streamování a Netflix pro filmy a seriály, zaplatí dohromady nějakých 359 Kč měsíčně (199 Kč Netflix + 160 Kč Spotify). Jestliže někdo používá kombinaci HBO (159 Kč) a YouTube Music (149 Kč), opět lépe vychází Apple One. A to jsme ve výpočtech nezmínili ještě cloudové a herní služby. Pro mnoho uživatelů tohle bude rozhodně zajímavá nabídka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.