Apple mění strategii. Rádio Beats 1, které je dostupné v rámci Apple Music, přejmenoval na Apple Music 1. Kalifornský gigant zároveň spustil hned dvě nové rádiové stanice – Apple Music Hits a Apple Music Country.

Už podle názvu je patrné, jaké songy se na zmíněných rádiích budou hrát. Apple Music Hits nabídne posluchačům písničky z 80. a 90. let a také milénia. Country stanice oproti tomu osloví nejen starší posluchače oblíbenými písničkami.

K tomu všemu se také můžeme těšit na staré, ale i nové moderátory a hosty. Nebude chybět Meghan Trainor z Backstreet Boys, Shania Twain a další. Všechny zmíněné stanice jsou exkluzivně dostupné pro Apple Music dostupné ve 165 zemích světa.

Všechny zmíněné stanice jsou exkluzivně dostupné pro Apple Music dostupné ve 165 zemích světa.

Podle tiskové zprávy od Applu, patřilo Beats 1 mezi nejposlouchanější rádio na světě. Apple Music je tu s námi již od června 2015. Česká republika přitom patřila mezi první země, kde byla hudební streamovací služba spuštěna.

Kousek historie

Apple Music byl v době uvedení odpověď Applu na již zavedené služby jako Spotify, Rdio, Google Play Music nebo ve Spojených státech populární internetové rádio Pandora. Spuštění bylo spojeno s uvedením iOS 8.4 a přepracovanou aplikací Hudba. Společně s tím Apple uvedl i zmíněný Beats 1 – rádio, které vysílá celosvětově 24 hodin denně. Za mikrofonem se střídají známý DJové a hosté.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.