Apple oznámil vítěze “Annual Apple Music Awards”

Tento týden byli oznámeni vítězové druhého ročníku Cen Apple Music. Cena šla dle Applu nejlepším a nejodvážnějším hudebníkům roku 2020 a je projevem ocenění jejich vlivu na světovou kulturu.

Cena je udělována v pěti kategoriích, jejichž vítězové jsou určováni jak editory Apple Music, kteří se starají o rozmanitost playlistů a chod streamovací platformy, tak posluchači jako takovými. Počet streamů a jiné metriky hrály při určování vítězů důležitou roli. Mezi pět kategorií Apple Music Award patří Artist of the Year (Umělec roku), Breakthrough Artist of the Year (Průkopnický umělec roku/Skokan roku), Songwriter of the Year (Skladatel roku), Top Song of the Year (Nejlepší písnička roku) a Top Album of the Year (Nejlepší album roku).

Oslavy Cen Apple Music vypuknou v pondělí 14. prosince. Všichni předplatitelé si budou moci přes Apple Music, Apple Music TV a aplikaci Apple TV užít týden speciálních představení, událostí pro fanoušky, rozhovorů a dalších akcí. Ať už se nacházíte kdekoli, všechno bude vysíláno výše uvedenými cestami.

Oslavy Cen Apple Music vypuknou v pondělí 14. prosince. Zahrnovat budou týden speciálních představení, událostí pro fanoušky či rozhovorů.

Cena Artist of the Year byla letos udělena rapperovi Lil Baby, který debutoval v roce 2017 a letos se mu podařilo prorazit a obhájit své postavení hvězdy světové hudby. Apple vypichuje miliardy streamů několika jeho písniček z alba My Turn a úspěch jeho singlu The Bigger Picture.

Cena Breakthrough Artist of the Year putuje Megan Thee Stallion. Tato čerstvá umělkyně má na kontě už dva singly umístěné na předních příčkách žebříčků a na cestě má velmi očekávané debutové album. Podle Applu se dá s jistotou říct, že rodačka z Houstonu ovládla rok 2020. Její kolaborace s Cardi B a Beynocé byly streamovány dohromady více než 300 milionkrát.

Ceně Songwriter of the Year se letos těší Taylor Swift. Své album folklore Swift napsala a nahrála v izolaci během prvních měsíců pandemie a ihned se dostala na přední příčky Apple Music, překonala také rekord nejvíce streamovaného popového alba v den vydání. Písně o lásce, duších a traumatech jsou lyrickým mistrovským dílem.

Ocenění Top Song of the Year dostává Roddy Ricch za skladbu “The Box”. Jedná se o největší a nejpopulárnější singl tohoto roku. Na Apple Music posbíral více než 460 milionů streamů, stal se podnětem pro desítky memes a na prvním místě žebříčků se nacházel déle než jakákoli jiná písnička tohoto roku.

Není překvapením, že cena Top Album of the Year putuje stejnému umělci jako Nejlepší písnička roku. Album “Please Excuse Me for Being Antisocial” od Roddy Ricche dostalo toho ocenění za celkový počet 1,5 miliardy streamů na Apple Music od jejího zveřejnění.

Unikátní cena

Fyzická cena Apple Music je také zajímavá. Je to unikátní dílo složené z jednoho kusu hliníku a plátku skla, za nímž se skrývá křemíková “oplatka”, anglicky wafer, z níž by fyzicky mohly být vyříznuty stovky hotových funkčních procesorů pohánějících každé zařízení, které nám umožňuje si Apple Music užívat. To, co vidíte na obrázku jako hnědo-fialové kolo, je právě ona oplatka či disk ze speciálně zpracovaného křemíku, ta surová forma procesorů, která je kompletně vybavena všemi elektrickými obvody a dalšími součástmi. V továrně ji pak stačí jen nakrájet na čtvercové kousky, které by pak byly zasazeny do SoC třeba s názvem A14 Bionic a přistály by vám doma ve vašem novém iPhonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.