Analytik: Koupí Apple vyhledávač DuckDuckGo?

Pokud se tahle zpráva potvrdí, Apple bude zase o velký krok vpředu. Není žádným tajemstvím, že kalifornská společnost se zajímá čím dál více o téma soukromí. Podle analytika a serveru 9to5Mac Apple plánuje akvizici alternativního vyhledávače DuckDuckGo. Sám jsem tento vyhledávač nějaký čas používal a vždy jsem překvapen, co všechno umí a jak přesně zvládne vyhledávat různé odkazy a konkrétní články, a to zcela anonymně.

Na všech Apple produktech jako výchozí vyhledávač aktuálně funguje Google. Ten Applu za tuto výsadu platí nemalé finanční částky. V rámci iOS Nastavení – Safari – Vyhledávač si samozřejmě můžete Google změnit za zmíněný DuckDuckGo, Yahoo či Bing. V praxi to však udělá jen minimum lidí. Google zná každý. DuckDuckGo byl donedávna výsadou technologických nadšenců. Alternativní vyhledávač samozřejmě funguje na všech platformách, a to včetně Windows.

Podle analytika Toni Sacconaghi by údajně kalifornský gigant měl za tento nákup zaplatit jednu miliardu dolarů. Pro srovnání, Google každý rok platí Applu údajně až 10 miliard dolarů ročně, aby mohl být výchozím prohlížečem na všech jablečných zařízeních.

Podle analytika Toni Sacconaghi by údajně kalifornský gigant měl za tento nákup zaplatit až jednu miliardu dolarů.

Google je celosvětově nejpopulárnější vyhledávač napříč všemi platformami. Pevně věřím, že každý někdy slyšel nebo četl něco o Googlu. Když vezmeme v patrnost, kolik aktivních Apple zařízení na světě je a kdyby Apple do všech nasadil jako výchozí prohlížeč právě DuckDuckGo, mohlo by to americké společnosti sídlící v Mountain View v Silicon Valley nadělat značné vrásky na čele.

Soukromí uživatelů na prvním místě

Osobně doufám, že se akvizice dotáhne do zdárného konce a Apple se vyrovná s Googlem. Znamenalo by to totiž další velký krok k většímu soukromí, za což Apple hodně bojuje a zdůrazňuje ve všech svých marketingových kampaních.

DuckDuckGo neukládá žádné informace u uživatelích. Nestane se vám tak, že když hledáte novou vířivku na zahradu, že by na vás pak ještě měsíc na všech stránkách a sociálních sítích (hlavně Facebook) neskákala reklama na vířivky. DuckDuckGo také nijak neprofituje na prodeji osobních informací o uživatelích. DuckDuckGo byl založen Gabrielem Weinbergem v roce 2008 za účelem poskytnutí soukromí uživatelům internetu.

Vřele vám doporučuji DuckDuckGo vyzkoušet. Můžete ho zkusit nejen ve svém iPhonu či iPadu, ale i v Safari na Macu či kdekoliv jinde. Sami poznáte, jak přesný je, ač ano – chyby a nepřesnosti tam stále jsou.

2 thoughts on “Analytik: Koupí Apple vyhledávač DuckDuckGo?

  1. Jak se z clanku, kde analytik navrhuje, ze by Apple mel neco koupit stalo v ceskem prekladu ze Apple neco kupuje?
    I Google translate to prelozi spravne.

  2. Pripraviť sa o 10 miliard dolárov ročne, aby potom nezarábali z duckduckgo prakticky nič? Ako stať sa môže hocičo, ale to by bola dosť divná akvizícia. Keby ten vyhľadávač zmenili v iOS, tak by som čakal, že Google začne konečne poriadne pracovať na Pixeloch (teraz to majú ako bočný nezaujímavý biznis) a cielene preberať užívateľov iPhone. Teraz to proste nemusia riešiť. Dajú applu 10 zarobia na tom v konečnom dôsledku kľudne 20-30 a obe strany sú spokojné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.