Užitečných aplikací a utilit dle mého není nikdy dost. V úterý jsem objevil díky MacStories novou aplikaci pro iPhone a iPad, kterou ocení zejména grafici, designéři a mnoho dalších lidí. Na mysli mám aplikaci Pastel, která je v App Store zcela zdarma a vypadá opravdu dobře. Vývojář také slibuje, že již brzy vydá verzi pro macOS, a to pomocí Catalyst, tedy importu iOS verze do macOS prostředí. Co Pastel umí?

Představte si, že pracujete na nějakém logu a hledáte vhodné odstíny barev. Nebo naopak jste modelář a potřebujete chytit správný odstín u vaší figurky či modelu letadla. Možná jste designér nebo architekt a potřebujete klientovi navrhnout barvy do nové kuchyně. A takhle bych mohl pokračovat, včetně obyčejné prezentace a nějakých grafů. Sám mnohokrát hledám zajímavé barevné kombinace do svých prezentací či textu. K tomu všemu se může hodit Pastel.

V aplikaci naleznete různé barevné palety a témata, která si můžete ladit dle libosti. V praxi si tak vytvoříte nové téma a do něho si přidáte barvy, které potřebujete ke své práci. Aplikace dokonce podporuje na iPadu drag and drop, tedy můžete si Pastel otevřít v jednom okně a ve druhém podporovanou aplikaci, mezi něž aktuálně patří Pages nebo Keynote. Prstem chytnete požadovanou barvu a přetáhnete ji do svého grafického objektu.

Pastel umí detekovat barvy z vašich fotografií. Potřebujete vědět, jaký odstín, a to včetně kódového označení, je na vašem oblíbeném hrnečku?

Pastel také umí detekovat barvy z vašich fotografií. Potřebujete vědět, jaký odstín, a to včetně kódového označení, je na vašem oblíbeném hrnečku? S Pastel žádný problém. Stačí v aplikaci spustit fotoaparát, vyfotit a následně prstem hledat vhodný odstín. Na výběr také máte různé palety a škály barev, ve kterých lze hledat. Celá aplikace je velmi minimalistická a jednoduchá. Přesně takhle si představuji designové aplikace.

Vývojář je vášnivý modelář

Aplikace Pastel asi nebude patřit mezi utility a služby, které budete používat na denní bázi, ale nikdy nevíte, kdy se může hodit. Více než doporučuji si aplikaci stáhnout na iPhone i iPad. Pastel má na svědomí vývojář Steve Troughton-Smith, kterého sleduji na Twitteru a vím, že je to vášnivý modelář. Vyrábí si na 3D tiskárně vlastní fantasy figurky, které následně ručně vybarvuje. Zřejmě z toho důvodu vznikla i tato aplikace. Pastel najdete v App Store zcela zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.