Stalo se vám někdy, že jste si chtěli v cizím městě půjčit elektrickou koloběžku, objednat jídlo, nebo využít jakékoliv služby od nejrůznějších poskytovatelů, ale neměli jste na to potřebnou aplikaci? Spolu se spoustou novinek na WWDC 2020 byla v iOS 14 představena úplně nová funkce App Clips, která tento problém řeší.

Aap Clips jsou zmenšené verze aplikací do 10 MB. Stáhnete je tedy rychle a neberou moc mobilních dat. Odkaz na takovou aplikaci se vám může zobrazit na webových stránkách poskytovatelů služeb, může být poslán přes iMessage nebo stačí přes fotoaparát iPhonu naskenovat QR kód (právě třeba na koloběžce k zapůjčení). V neposlední řadě lze pouze přiblížit zařízení k NFC čipu, který telefon načte a aplikaci otevře. App Clips je vlastně jen jakýsi náhled, který vám umožní za službu zaplatit přes Apple Pay, registrovat se přes Sign with Apple, stáhnout plnou verzi aplikace a některé další možnosti. Apple nám touto cestou opět usnadní každodenní situace.

Záleží hlavně na vývojářích aplikací a poskytovatelích služeb u nás, jaký potenciál v této funkci uvidí a jak si s její implementací pospíší. Každopádně se nemohu dočkat, až tuto novinku patřičně otestuji a počítám s tím, že velké společnosti jako McDonalds, Starbucks, koloběžky Lime a další by tuto funkci mohli snad co nejdříve zavést i u nás,” dodal k očekávané novince redaktor serveru Czech Apple Martin Líška.

App Clips je vlastně jen jakýsi náhled, který vám umožní za službu zaplatit přes Apple Pay, registrovat se přes Sign with Apple, stáhnout plnou verzi aplikace a některé další možnosti.

App Clips u nás

App Clips přijde spolu s operačním systémem iOS 14 na podzim. Otázkou však zůstává, jak to bude vypadat v našich končinách. U vylepšených Apple Maps jsou nové funkce pro cyklisty a pro elektromobilisty dostupné jen ve větších a z větší části v amerických městech. Doufejme tedy, že s App Clips to bude ,,růžovější”. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.