Mezi spekulacemi o nadcházejících produktech Applu se objevily slibné obrázky možného designu nových AirPods 3. Vzhledem k tomu, že od uvedení lehce poladěných AirPods 2 uběhly už bezmála dva roky, zřejmě se jich dočkáme už tento měsíc. Snad po boku iPadu Pro a AirTags…

Rendery údajně opět pocházejí od jednoho z dodavatelů, tudíž by to mohly být docela přesné snímky. Na obrázku můžete vidět sluchátka podezřele podobná AirPods Pro a myslíte si to naprosto správně. Před několika měsíci už i Bloomberg předpověděl, že nadcházející “obyčejné” AirPods si vypůjčí design AirPods Pro (jako je to u Applu zvykem), bude jim však chybět několik Pro funkcí jako aktivní potlačení okolního hluku (ANC) nebo třeba Spatial Audio. Podobná AirPods Pro bude i nabíjecí krabička.

Detaily ale samozřejmě nevíme. Jaký čip bude uvnitř, zda jim přibydou funkce, které nemají ani AirPods Max, jaké bude ovládání, jak dlouho vydrží hrát… Nic z toho z obrázku nevyčteme. Vypadá to však, že i přes podobnost s AirPods Pro by tato sluchátka neměla mít vyměnitelné špunty, třebaže je někteří spekulanti očekávají i u AirPods 2021. Osobně si myslím, že můžeme tento design brát celkem vážně. Uvedení AirPods 3 se kvapem blíží a pokaždé, když těsně před vydáním uniknou takové snímky, jsou velmi přesné – přinejmenším směrem k vzhledu.

Od uvedení AirPods 2 zanedlouho uplynou dva roky. Třetí generace se má inspirovat u AirPods Pro, budou jí však chybět ony Pro funkce.

Vzhledem k trendu tzv. decentralizace a diverzifikace výrobního procesu můžeme taky čekat, že nové AirPods budou vyráběny ve Vietnamu a jiných východoasijských státech namísto Číny, která je dnes zaměřená především na iPad a iPhone. I ty ale brzy změní své rodiště ve prospěch např. Indie, kde Apple investuje nekřesťanské peníze do nových závodů, čímž též využívá vládních podpůrných programů pro rozšíření průmyslu v zemi. Předpokládaný Online Apple March Event by se podle všech měl odehrát tradičně v úterý 23. března a měl by být nacpaný novinkami. Oficiální pozvánka z Cupertina však zatím nepřišla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.