Apple poslal lidem dotazník, zda využívají nabíjecí adaptér u iPhonu

V posledních několika dnech, jsme mohli číst mnoho spekulací o tom, že Apple chystá u nových iPhonů 12 radikální krok – odstraní z balení nabíjecí adaptér a drátová sluchátka EarPods. Tyto spekulace nabírají o něco větší rozměr, jelikož Apple nedávno zaslal náhodným uživatelům dotazník, jak s nabíjecím adaptérem zacházejí poté, co si koupili nový iPhone.

Podobný dotazník není nic nového. Apple již v minulosti zaslal náhodným lidem dotazník s otázkami okolo jack konektoru v MacBooku. Shodou okolností právě zde jack konektor pro připojení sluchátek i nadále zůstává. U nabíjecího adaptéru však může být situace rozdílná. Dodejme jen, že se jedná pouze o adaptér, kabel samozřejmě v balení být musí.

Schválně si zkuste sami odpovědět, jak často a pro jaké účely používáte zmíněný nabíjecí adaptér či drátová sluchátka. Sám za sebe musím říct, že mi adaptér leží někde v šuplíku nebo i v originálním balení. Doma používám bezdrátovou nabíječku, a to nejen pro iPhone, ale i Apple Watch a sluchátka AirPods. Na cestách pak mám jeden adaptér s nabíječkou, který mi nabije několik zařízení najednou. Vystačím si tak jen s kabely.

Schválně si zkuste sami odpovědět, jak často a pro jaké účely používáte nabíjecí adaptér či drátová sluchátka?

Mnoho lidí si tak pokládá logickou otázku. Čeho chce Apple dosáhnout, když z balení vyjme sluchátka a nabíjecí adaptér. Ušetří? Bude iPhone levnější? Nebo se chystá nová revoluce bezdrátového nabíjení? Vrátí se snad původní nápad s AirPower nabíječkou? Mohou to být opravdu jen spekulace a nic z toho se vůbec nepotvrdí. Sám za sebe si myslím, že Apple jednoznačně chystá revoluci v nabíjení a především pak ve výdrži našich Apple zařízení. S tím by mohlo souviset i oživení AirPower.

Podzimní novinky

Tak či tak se rozhodně máme na podzim na co těšit. Pokud jde o drátová sluchátka EarPods, tak ty osobně již vůbec nepoužívám. Zcela si vystačím s AirPods Pro. V oblasti toho, jak by měl vypadat iPhone 12 se také již objevilo několik konceptů a různých prototypů pocházejících z čínských továren. Uvidíme, kolik se toho nakonec vyplní.

1 thought on “Apple poslal lidem dotazník, zda využívají nabíjecí adaptér u iPhonu

  1. Tak ja používam. Nemám rad bezdrôtové nabíjanie. Škodí to.
    A keďže väčšinu starých iP darujem – tak aj s adaptérom a nový sa hodí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.