Samsung Galaxy Buds Pro rovněž představí prostorový zvuk, po vzoru Air Pods Pro

Byla to jen otázka času, než Samsung rozhodl také ve svých bezdrátových sluchátkách uvést populární funkci Prostorový zvuk, tedy Spatial Audio, kterou Apple uchvátil svět po představení iOS 14. Dnes existují pouze dva typy sluchátek, které to podporují – AirPods Pro a AirPods Max. Další na řadě bude v začátkem roku 2021 Samsung se svým řešením 3D Audio.

AirPods dostaly tuto funkci letos na podzim s uvedením hotové verze iOS 14. Prostřednictvím updatu softwaru umí AirPods Pro a dnes už i AirPods Max rozpoznat pohyb vaší hlavy a simulovat prostorový zvuk, jako by vše hrálo okolo vás. Máte tak dojem, že jste obklopeni autidosoustavou mnohem početnější než pouze stereo, což představují naše dvě uši. Je to další z velmi příjemných vlastností, se kterými zjevně dovede přijít pouze Apple a kvůli kterým si jeho produkty lidé kupují. Je až na pováženou, že je takových inovací mezi výrobci elektroniky schopen pouze Apple.

Nové Galaxy Buds Pro by měly být představeny v lednu společně s novou generací chytrých telefonů Galaxy S21, pokud se ovšem budou takto jmenovat. Detaily o nových sluchátkách víme s jistotou, protože se Samsungu údajně omylem povedlo je odhalit v aplikaci Galaxy Wearable a server 9to5Google tyto informace zachytil a zveřejnil. Nová sluchátka by podle všeho měla být téměř shodná se současnými sluchátky Galaxy Buds+, mají ale být především vybaveny kýženou funkcionalitou 3D Audio for Videos, která svým názvem popisujícím princip přesně odpovídá funkci Spatial Audio. Dalšími změnami bude možná lepší výdrž na baterii a jiné barvy, které vám budou ladit k novému telefonu Galaxy, pokud si tyto produkty koupíte v páru.

Nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Pro v lednu přinesou rozšířené možnosti ANC i tzv. 3D Audio, čímž se Samsung čelem postaví AirPodům Pro.

Samsung pak ještě doplňuje funkce Find My Earbuds, nastavitelné dotykové ovládání i několik přednastavených ekvalizérů. Novinkou bude také potlačení okolního hluku (ANC) s možnostmi Voice Detect, která zeslabí hudbu, pokud na vás někdo promluví, a Ambient Sound, která bude fungovat přibližně stejně jako Transparentní mód vašich AirPodů Pro a Max. Současné Galaxy Buds+ aktivní potlačení okolních zvuků nemají, i proto jsou o několik tisícovek levnější než jablečná sluchátka. Cena se tedy s těmito všemi funkcemi určitě zvedne, server 9to5Google předpovídá cenovou hladinu 200 dolarů, což je o 50 dolarů více než Galaxy Buds+ a o stejnou částku méně než konkurenční AirPods Pro. Po svátcích se tedy můžeme těšit na další vlnu zajímavých produktů ke zkoumání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.