MKBHD provádí velký slepý test mobilních fotoaparátů

Marques Brownlee (MKBHD), jeden z nejpopulárnějších youtuberů věnujících se technologiím, po roce opět připravuje velký slepý test kvality mobilních fotoaparátů. Na výsledcích se můžete podílet i vy!

A nejedná se jen o ledajaké porovnání vlajkových modelů posledních největších světových značek, aby si lidé s potřebou vlastnit ten nejdražší telefon obhájili jeho koupi. Marques to dělá sofistikovaně. Na sociální sítě – Twitter a Instagram – v těchto hodinách přistávají fotky pořízené 16 různými telefony vydanými v tomto roce a je jedině na nás, sledujících, kterou ze dvou vždy zvolíme jako lepší. Jedná se o zástupce každé cenové kategorie, od nejlevnějších po nejdražší. Je tam určitě iPhone, Samsung či Pixel, které letos samotné nabídnou telefony ve velmi rozprostřeném cenovém spektru, v historii jsme tam viděli Oppo, Huawei, Xiaomi, Motorolu a další. Jejich seznam v tuto chvíli známý není a dozvíme se ho až ve videu na Marquesově youtubovém kanále.

Marques nám v tomto prvním kole dal osmkrát na výběr ze dvou stejných fotografií pořízených dvěma odlišnými telefony. My ale nevíme, kterým telefonem byla která fotografie pořízená. Máme jen říct, která ze dvou vypadá lépe. Podle preferencí hlasujících bude zhruba za 10 hodin vybráno osm nejlepších fotoaparátů z prvního kola a bude se hlasovat znova. Náhodné kombinace, náhodné pořadí, nová fotka, slepá volba. Na výběr bude z osmi fotografií ve čtyřech hlasováních, která fotografie se vám líbí víc. Z těchto čtyřech hlasování, které bude online po dobu dalších 24 hodin, budou vybráni dva finalisté. Posledních 24 hodin pak bude na sítích poslední třetí hlasování – poslední fotka a výběr toho nejlepšího fotoaparátu, podle hlasu lidu.

Na Twitteru a ve Stories na Instagramu právě probíhá velká slepá volba nejlepšího fotoaparátu v telefonu. Zúčastnit se můžete i vy. Výsledky vyjdou ve videu za pár dní.

Marques je na YouTubu už mnoho let, momentálně má 13 milionů odběratelů a řadí se k nejvlivnějším a nejsledovanějším recenzentům technologií vůbec. Je známý svými propracovanými a velice působivě natočenými videi, které snoubí informativnost a zábavu do jednoho velmi kompaktního balení. I proto byl několikrát oceněn a byl mu udělen čestný univerzitní titul za tvorbu edukativního obsahu v prostoru internetu. Ke svým recenzím a průzkumům přistupuje objektivně, s odstupem a snaží se stranit jakéhokoli vlivu okolí, názorů, očekávání a spekulací. Pro stanovení výsledku tohoto slepého výběru byla vytvořena tato tabulka, z níž jasně vyplývá, jakým způsobem probíhá volba a následné vyřazování. Je to kdo s koho.

Slepý test mobilních fotoaparátů probíhá již potřetí. Průběh a výsledky ročníků 2018 a 2019 si můžete pustit pod těmito odkazy. Teď už ale běžte rychle hlasovat. Čím více lidí se zapojí, tím přesnější výsledky budou, však to znáte. A zítra a pozítří jedeme nanovo. O výsledcích zde budu určitě informovat, jakmile budou dostupné. Sledujte také sociální sítě Digitu, kde sdílíme průběh soutěže. Ať vyhraje ten nejlepší!

2 thoughts on “MKBHD provádí velký slepý test mobilních fotoaparátů

  1. Kvalitu fotoaparátů mobilů měří Dx0 mark, tohle je o tom jaký postprocess ve foťáku lidi preferují. Koupit si např. Samsung kvůli tomu, že jeho SW třeba o něco víc posvětluje stíny, je docela úlet. Nejbližší aktualizace o může změnit.

    1. Ano, souhlasím. Ale tohle je v podstatě to, na jakém základě si říkáme, že nějaký telefon má nejlepší fotoaparát… Je to jednak o softwaru, a taky o kvalitě optiky. Některé fotky jsou hodně špatné – přeexponované, podexponované apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.